Open Monumentendag in Klappei

Op zondag 13 september 2025 is het alweer Open Monumentendag. Gewoontegetrouw zet ook Filmhuis Klappei die dag de deuren open voor iedereen die een uitgebreid bezoek aan ons historisch gebouw wil brengen.
Filmhuis Klappei was oorspronkelijk het politiekantoor van de vijfde wijk. Het gebouw heeft nogal altijd de structuur van in 1916, inclusief binnenkoer met koepel. Ook de originele cellen, met deuren met kijkluikje en tralies voor de ramen, zijn nog enigszins bewaard. Begin jaren 1970 trok de politie er weg en deed het gebouw dienst als opslagplaats. In 1989 kwam het Centrum voor Filmcultuur vzw (Filmhuis Klappei) erin. Het filmhuis wordt nog steeds gerund door een team van gedreven vrijwilligers.
Wat is er te doen op 13 september?
⭕ Open Klappei-dag
⏰ 10u-17u
Klappei is heel de dag open. Je kan heel het Filmhuis bezoeken, naar een reeks korte filmpjes kijken, iets drinken in onze gezellige bar of op onze zomerse binnenplaats. Rondleidingen beginnen om elke half uur.
Gratis, zonder inschrijven.
⭕ Cinemawandelingen met Linx+
⏰ 10u (vol), 13u
Ga mee op ontdekking in de schaduw van luifels en lichtreclames. Ooit was Antwerpen dé filmhoofdstad van België, met tientallen bioscopen en grote Hollywoodpremières. Meer details & inschrijven: HIER
⭕Expo “In goede handen”
⏰ 10u-17u
Het kloppend hart van buurtcinema ‘Filmhuis Klappei’ is het enthousiaste team vrijwilligers. Je vindt ze achter de bar of aan de kassa, bij filmvertoningen of evenementen. Sommigen zetten hun schouders onder promotie en communicatie, anderen geven mee vorm aan de programmatie van films en activiteiten. Diegenen die handig zijn, doen kleine herstellingswerken en helpen bij renovaties in en rond het gebouw. De taalvrijwilligers van Taal-Oor begeleiden hier anderstaligen bij het oefenen van hun Nederlands. Zo is Klappei niet alleen een plek om films te kijken, maar ook een warme ontmoetingsplek voor de buurt.
Gratis, zonder inschrijven – in de zaal ET op de eerste verdieping
