Under The Surface – benefietvoorstelling voor de vzw DES

“Under The Surface”
Guido Verelst filmde gedurende meer dan drie jaar zijn eigen nicht Anne. In die tijd start Anne een relatie en timmert ze aan de weg naar zelfstandigheid. Het liefst is ze echter onderwater. Van jongs af aan trok het water haar aan: badkuipen, zwembaden, noem maar op. Ze kan enorm goed zwemmen en houdt haar adem maar liefst 3 minuten en 40 seconden in; een echte zeemeermin, dus.
In het dagelijkse leven spelen haar visuele beperking en ASS haar wel parten. Medicatie die haar grootmoeder jaren eerder nam, zorgde ervoor dat ze te vroeg geboren werd. Ten gevolge daarvan liep het leven van Anne anders dan verwacht. Haar relatie met haar vriend zorgt dan ook voor wat extra vragen: kan hij de zorg op zich nemen die haar ouders voorzien? In hoeverre kan ze zonder hen verder?
Doordringen tot de echte Anne is niet altijd even makkelijk met een cameraploeg, daarom houdt ze ook een videodagboek bij. Onderwater komt ze het best tot haar recht: daar voelt ze zich iemand anders, een superheldin zonder grenzen of verplichtingen.
Bekijk alvast de trailer van “Under The Surface”: https://www.youtube.com/watch?v=rGnm2eU46Zg
Dit is een benefietvoorstelling voor de vzw DES in Belgium (desinbelgium.be).
Benefietvoorstelling voor vzw DES in Belgium (www.desinbelgium.be). Het ingezamelde geld gaat naar een informatiecampagne rond de juiste kankerpreventie in geval van DES.
Veel vrouwen zijn er zich niet van bewust dat hun moeder of grootmoeder het hormoon DES tijdens de zwangerschap innam. Zo weten ook hun dokters niet dat kankerpreventie extra belangrijk is voor die patiënten. Er moet op een andere manier gescreend worden voor baarmoederhalskanker. En borstkanker opsporen gebeurt best vaker en ook na 69 jaar nog.
Of hoe het verhaal van DES-kleindochter Anne andere levens kan redden.
