- Dit event is voorbij.
Titus (1999)

Ook vrouwelijke regisseurs waagden zich aan een moderne versie van Shakespeare. Julie Taymor (Frida, Across The Universe – met liedjes van The Beatles). Gebaseerd op het stuk Titus Andronicus, volgens kenners een van de slechtere stukken van Shakespeare, gebruikt Taymor zo’n eigenzinnige beelden dat deze film tot een van de meesterwerken kan gerekend worden van een Shakespeare verfilming. Om te beginnen al met de originele openingsscéne. Hoofdrol wordt vertolkt door Anthony Hopkins, Jessica Lang, Jonathan Rhys Meyers, Alan Cumming.
De Romeinse generaal Titus Andronicus keert terug naar Rome na een overwinning op het slagveld. Hij heeft drie gevangenen: Tamora, de koningin van de Goths, en haar zonen. Titus vermoordt Tamora’s oudste zoon. De film is een bewerking van Shakespeare’s “Titus Andronicus”.
Regisseur: Julie Taymor | Duur: 2:42 | Land: Verenigde Staten | Jaar: 1999 | Taal: Engels | Ondertitels: Nederlands | Genre: Drama / Horror
Made by Mondays
Elke maand neemt één vrijwilliger van filmhuis Klappei de programmatie van de maandagavonden in handen. Vanuit een persoonlijke interesse of nieuwsgierigheid stelt die een reeks samen rond een thema, genre of specifieke regisseur.
Februari: Shakespeare in de jaren negentig door Patje
William Shakespeare wordt beschouwd als de grootste Engelse schrijver ooit, niet alleen door de kwaliteit van zijn werk maar ook door zijn enorme invloed op de Engelse taal. Zijn toneelstukken werden al vanaf 1899 verfilmd, met eerst stomme films en later geluidsfilms, en vooral in de jaren zestig en zeventig waren deze adaptaties populair. In de jaren negentig kwam er een nieuwe golf Shakespeare-verfilmingen waarbij de verhalen vaak naar een moderne context werden verplaatst.
09/02: Shakespeare in Love van John Madden
16/02: Romeo + Juliet van Baz Luhrman
23/02: Titus van Julie Taymor
Tickets via de link hieronder
