Bezig met het laden van Events

« Alle Events

Made by Burton Mondays: Mars Attacks!

april 20 | 20:1522:30
€2,00
Made by Burton Mondays: Mars Attacks!

Mars Attacks!
Het rustige leven op aarde wordt hevig verstoord wanneer vliegende schotels van Mars aankomen. Aanvankelijk lijken de Marsmannetjes vredelievend te zijn, maar bij een door de president van de Verenigde Staten georganiseerde bijeenkomst blijkt dat ze erop uit zijn om alles en iedereen over hoop te schieten. De president probeert met man en macht de overmacht te vernietigen…

Regisseur: Tim Burton | Jaar: 1996 | Duur: 106 minuten | Land: Verenigde Staten | Taal: Engels | Ondertitels: Nederlands | Genre: Sciencefiction / Komedie

Made by Mondays
Elke maand neemt één vrijwilliger van filmhuis Klappei de programmatie van de maandagavonden in handen. Vanuit een persoonlijke interesse of nieuwsgierigheid stelt die een reeks samen rond een thema, genre of specifieke regisseur.

April: Tim Burton door Nora
Tim Burton is een gothic geïnspireerde, esthetische expressionist met een flinke portie humor. Hij houdt van kleurcontrasten, zowel zwart/ wit als felle kleuren. Soms heel sprookjesachtig, maar tegelijkertijd ook heel surrealistisch.

Tim Burton (°1958) was vanaf zijn jeugd al grote fan van schrijvers zoals Edgar Allan Poe H.G. Wells en Roald Dahl. Hij is ook grote fan van de Hammer horror filmen en de Japanse monster filmen. Vanaf zijn 13 reeds maakt hij kortfilms,
In 1994 vertolkt Johnny Depp de hoofdrol in “Ed Wood”, een hommage aan B class films regisseur Ed Wood, vaak bestempeld als de “slechtste regisseur ooit”, intussen een kult klassieker. In 1996 krijgen we een ode aan de SF films van de jaren 50 met de schitterende ”Mars Attacks” met een ongelofelijke cast (Academy Award).
Verder volgen in 2003 “Big Fish” (Academy Award), zijn meest persoonlijke film.

Tim Burton is daarbuiten ook schrijver, dichter en illustrator en fotograaf. In zijn werk worden we steeds geconfronteerd met dezelfde hoofdpersonages: outcasts, een beetje randfiguren, kinderen die te volwassen al zijn, zijn alter ego?
Nog even aandacht aan de decors: we zie o.a. typische gothic architectuur onder invloed van de Duitse expressionistische film (Fritz Lang etc.), maar ook een niet zo fraai zicht op de typische kleinburgerlijke Amerikaanse suburbs (vb. ”Edward Scissorhands”, “Mars Attacks”, “Big Eyes”…).

In 2018 mocht ik de schitterende tentoonstelling zien op de C-Mine cite in Genk “The World of Tim Burton”. Schitterend!
Ik moet het helaas kort houden, er zijn zoveel andere interessante elementen, dus: kijk goed, veel filmgenot!

Details

Locatie

Tickets

april 20 | 20:15

Standaard
€6
Sociaal tarief
€2
Solidair ticket
€6